İstanbul

Karagöz Gölge Oyunu

Karagöz shadow show

Gölge oyunu konusunda en ideal hizmetleri mi arıyorsunuz? Hacivat ve Karagöz eğlencesini her anlamda hissetmenizi sağlayacak olan gölge oyunu ekibimizle size özel fırsatlar sunduğumuzu bilmelisiniz.

İstanbul Hacivat Karagöz olarak neden bizimle enfes bir eğlenceye kapı aralamanız gerektiğini öğrenmek ister misiniz? O halde bu harika rehberi okumaya devam edin!

İstanbul Hacivat Karagöz ekibi, hayatını Hacivat ve Karagöz etkinliklerine adamış bir grup eğlence severdir. Eğlenirken insanları da eğlendirmeyi amaçlayan ekibimiz herkes için eğlence yaklaşımıyla hareket eder.

Karagöz gölge oyunu, geleneksel Türk tiyatrosunun en güzel örneklerindendir. Önce perdesi kurulur, ışık yanar ve tasvirler perdeye gelir. Hikaye başlar. Çocukların severek takip ettiği kahramanımız Hacivat ile karagöz başlar temaşaya. 

Gölge oyunu, geçmişte Ramazan aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan bir etkinlik olsa da bugünlerde unutulmaya yüz tutmuş bir etkinliktir. İstanbul Hacivat Karagöz ekibi olarak kültürel zenginliklerimizden biri olan Gölge Oyunu konusunda çalışmalar yapıyoruz. Üstelik tanıtım ve bilgilendirme konusunda da üzerimize düşenin fazlasını yapmaya çaba sarf ediyoruz. Şimdi hazırsanız Hacivat ve Karagöz ile bilinen bu oyuna daha yakından bir göz atalım!

Gölge oyunu, hayvan derisi kullanılarak farklı formlarda hazırlanmış tasvirlerin bir ışık kaynağı önünde oynatılmasına denir. Beyaz bir perde önünde oynatılan tasvirler ‘Hayali’ adı verilen kimseler tarafından canlandırılır. Oyun esnasında tasvirlerin hareketlendirilmesi kadar konuşmaları ve çıkan farklı seslerin kaynağı da Hayali olur.

Bilgi Al
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button