İstanbul

23 Nisan Gösterileri ve Sahne Etkinlikleri Asil Okulları

23 Nisan Etkinliği Asil Okullarında tüm çocukları heyecanlandırdı. Aslına bakılırsa şöyle bir çocukluğumuza gittiğimizde bizde heyecanlanırdık. Daha 23 nisan haftası yaklaşınca başlardı telaşımız.

O gün geldiğinde bir birinden güzel oyunlar etkinlikler yapılırdı. Yöreden yöreye bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren oyunlar vardır. Burada önemli olan çocuk bayramı olması ve çocuklarımızın eğlenmesi. Geleneksel karakterlerimizden olan Karagöz ve Hacivat‘ta 23 Nisan için gelmişse çocuklar daha ne istesin. Aylar öncesinden başlayan hummalı hazırlıkların sonuna gelinir ve sınıfça sahne de gösteri yapılır.

Heyecanlı Bakışlarla Başlıyoruz

Karagöz Hacivat olarak sahnede önce programın sunumunu yapıp gelen çocuklar için kısa bir gösteri yaptık. Hemen devamın da bir birinden güzel hazırlanmış gösterileri sahneye aldık. Karagöz Hacivat olarak kendimizi de sahnede gösteri yaparken bulduk.

O günün çocuklara bayram olması için elimizden geleni yaptık. Asil okulları planladıkları bu güzel programla çocuklara çok güzel bir gösteri sundular. Gösteriler sahnede devam ederken bir yandan da alan da ikramlarımız devam etti.

23 Nisan Etkinliği Asil Okulları, Tarihi Osmanlı macunu, pamuk şeker, patlamış mısır ikramlarımız da alanda değerli öğrencilerimiz ve veliler için hazır bulunuyordu. Coşku dolu bir gün geçirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşadık. geleneksel oyunlar oynarken bir yandan da Karagöz Hacivat sahneden seyredenleri mest etti. Hacivat “of hay hak” diye sahneye çıkar.

Başlar biricik dostu Karagöz’e seslenmeye. Aman Karagöz’üm gel. Karagöz arkalardan bağırır sensin kel. velhasıl bu nükteli nidalar devam ederken Hacivat bir bakmış Karagöz yemek yiyor. seslenmiş Karagöze gel temaşa edelim bizi seyre gelenlere. Karagöz zorla da olsa sahneye gelir ve temaşa başlar.

Biraz temaşa yaptıktan sonra 23 Nisan için sınıfça gösteri hazırlayan öğretmenlerimiz sırasıyla Hacivat ve Karagöz sahneye davet eder. Bir birinden güzel gösteriler hazırlayan çocuklar. Şemsiye gösterisi. Kovboy gösterisi. Halk oyunları gibi oyunlarla sahneyi süslerler.

Günün finali

Günün finalinde tam da 23 Nisana yakışır bir final yapılır. Önceden hazırladığımız uçan balonların ipleri tüm çocuklara dağıtılır. Hep birlikte ondan geriye doğru başlanır saymaya on, dokuz, sekiz, yedi, altı, beş, dört, üç, iki,  bir  ve tüm balonlar aynı anda gökyüzünü süsler.

Çocuklarımızın geleceğininde gökyüzü kadar açık ve renkli olamasını temenni ederiz. gerçekleştirdiğimiz 23 Nisan programını bu şekilde sonlandırıyoruz. Bir daha ki 23 Nisanlarda görüşmek dileğiyle hoş çakalın.

Bir yanıt yazın

Bilgi Al
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button