İstanbul

Drama Tekniğiyle Karagöz Yapım Oynatım Atölyesi

 

karagoz-atolye      Bugün sizlere çok güzel bir haberle geldik. Bir birinden eğlenceli keyifli bir o kadar da eğitici Karagöz yapım oynatım atölyelerimizi sizlerle buluşturuyoruz.

Çok güzel ama biz uzaktayız nasıl katılacağız? Diye endişelenmeyin. Sizler için aynı zaman da online olarakta atölyelerimizi devam ettiriyoruz.

Atölyemiz Karagöz yapım oynatım atölyesi olarak online ve interaktif bir atölyedir. Eğlenceli ve dolu dolu bir içerik akışına sahiptir.

Eğitim sürecinde atölyede kullanılacak malzemeler hediyemizdir.🥳  Kargo ile adresinize kadar gönderiyoruz.

Ders günlerini ve saatlerini katılımcıların müsait olduğu zamanları dikkate alarak planlıyoruz.🌸

Kazanımlar;

Dramatik ısınma etkinlikleri

Tasvir edip kalıp çıkarma

Şekil verme boyama

Karakter ve Hikaye oluşturma

Doğaçlama

Rol oynama

Farklı sesleri kullanabilme

Özgüven, öz beceri kazanma

Gölge oyunu oynatabilme

Kazanımlar bizim için çok önemli çocuklarımızın süreçte hem eğlenmeleri hemde uzman eğiticilerimizle öğrenmelerini hedefliyoruz. Geleneksel sanatlarımızdan olan Karagöz gölge oyununun tüm sürecini yaparak yaşayarak tecrübe etme imkanı buluyorlar.

Çocuklarımız bizim için geleceğimiz için çok kıymetli, onların öğrenmelerine kaliteli zaman geçirmelerine sanatla eğitimle yol almalarına yardımcı olacak ışık tutacak çalışmalar yapıyoruz. Atölyede yaparak yaşayarak öğrenme tekniğini, yaratıcı drama tekniğini kullanıyoruz. Doğaçlama rol oynama gibi çalışmalarla özgüvenlerini ve kendilerini ifade edebilmedeki eksikliklerini kapatıyoruz.

Çalışmalarımızı  online olarak nasıl yürütüyoruz?

Online eğitim de ders ve etkinlik içeriklerimizi çocukların evlerinden katılmalarını göz önünde bulundurarak yaptık. ilk derslerde tanışma ve ısınma etkinlikleri interaktif bir şekilde işliyoruz. Hem eğleniyor hem tanışıyor hem de ders yapıyoruz. yaratıcı drama temelli eğitimimizin merkezinde çocuklarımızın mutluluğu ve kaliteli zaman geçirmesi yatmaktadır.

Devam eden derslerimizde, karakter oluşturma, oluşturduğumuz karakterin hikayesini yazma. Bununla birlikte karakterimizin tasarımları boyanması ve tasvir edilip kalıbının çıkarılması süreçlerini işliyoruz. ve sonrasında perdemizi de tasarlayıp yaptıktan sonra ses çalışmalarına başlıyoruz.

Bu aşamayı da eğlenceli bir şekilde işledikten sonra gösteri zamanı rol oynama ve doğaçlama kısmına geçiyoruz. Rol oynama ve doğaçlama kısmı da bittikten sonra kurduğumuz perdede oluşturduğumuz karakteri oynatıyoruz.

ATÖLYEDE KULLANILACAK MALZEMELERİ HEDİYE EDİYOR EVİNİZE KADAR KARGO İLE GÖNDERİYORUZ.

Gösteriler ve Atölyeler hakkında güncel bilgiler için sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz.

 

atolye-drama-karagoz

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

Bilgi Al
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button