İstanbul

Kelebekler Anaokulu Yıl sonu Şenliği
Kelebekler Anaokulu Yıl sonu Şenliği

  Hacivat Karagöz Kelebekler Anaokulu Yıl Sonu Şenliğinde

Hacivat Karagöz Anaokulu Yıl Sonu Şenliğinde, İstanbul Hacivat Karagöz ekibi olarak yine ve yeniden güzel bir programa imza attık. Kelebekler Anaokulu

Yıl sonu Şenliği, okulun bahçesinde açık hava da çok eğlenceli bir program yaptık çocukların da çok keyif aldığı programda interaktif oyunlarla keyifli dakikalar geçirdik. 30 dakikalık tiyatro gösterisinin yanı sıra drama oyunlarıyla da pekala güze vakit geçirdik.

Tabi ki her zaman olduğu gibi önce Hacivat sahneye gelir oyunu açar ve en yakın dostu olan Karagöz’e seslenir.

Karagöz Saklanır;

Karagözüm iki gözüm, Karagözüm aman benim Karagözüm, yar bana bir eğlence medet, çeşitli bir birinden güzel sözlerle seslenir ama Karagözden hiç ses çıkmaz. Hacivat bu işte bir bit yeniği olduğunu anlar ve karagözün saklandığını tahmin eder. Hacivat Karagözü aramaya koyulmuştur bile.

Karagözüm Karagözüm diye seslenir, bulamayınca çocuklardan yardım ister, çocuklar konuşmadan göz işaretleriyle karagözün yerini gösterirler. Hacivat da artık Karagöz’ün yerini bilmektedir ve ona bir şaka yapmaya karar verir. çocuklara döner ve çocuklar Karagöz’e seslendim seslendim gelmedi ama ben ona yapacağımı bilirim sinirlendirirsek hemen gelir.

Hacivat; Karagözüm Karagözüm senin o başın var ya baş değil o. Karagöz; nedir peki? Hacivat; kocaman bir bal kabağı hem de içi boş der ve yüksek sesle kahkaha atmaya başlar. Bu duruma sinirlenen Karagöz sinirlendiği için nefesi Hacivat’ın yanın da alır. Vay köftehor vay diye Hacivat’ı kovalamaya başlar böylece oyunumuz başlamış olur. oyunun devamın da Hacivat Karagöz’e neden gelmediğini böyle aylak aylak neden gezdiğini sorar. Karagöz de işten kovulduğunu bir iş aradığını söyler. Hacivat en yakın dostu tamam sana iş buluruz canını sıkma der ve iş aramaya koyulurlar.

Hacivat daha önce Karagöz için bulduğu işlerden neden çıktığını sorar Karagöz de geçimsizliğini bahane eder. Hacivat tekrar sana iş arayacağım hatta çocuklarda şahit diyerek söz vermesini ister artık düzenli ve sabırlı bir şekilde bulduğum işte çalışacaksın der. Karagöz kabul eder ve keyifli bir oyun böylelikle tamamlanmış olur.

Bizim için önemli olan çocukların mutlu, neşeli, eğlenceli vakitler geçirmesi ve davetlilerin memnun ayrılması. seyircilerimize değer veriyoruz ve Hacivat Karagöz karakterlerine can verirken izleyicilerimizin hassasiyetlerini dikkate alıyoruz…

 

Karagöz Hacivat fotoğraflar

 

Bir yanıt yazın

Bilgi Al
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button