İstanbul

Karagöz Mevlanakapı Özel Eğitim Uygulama Okulundaydı

 Karagöz Mevlanakapı Özel Eğitim Uygulama Okulundaydı özel öğrencilerle buluştu.

İstanbul Hacivat Karagöz ekibi olarak bu mutluluğu anlatmamız çok zor yaşamanız gerekir. Çocukların gözlerine baktığımızda sıkıntılarımızı unuttuğumuzu söylesek abartmış olmayız.

Mevlanakapı özel eğitim okulundan duyarlı değerli bir öğretmenimiz bize ulaştı. bizim okulda da gösteri yapmanızı rica ediyoruz diye.

Her zaman yaptığımız gösterilerden farklı olacağını bilerek ve bunun mutluluğunu yaşayarak kabul ettik.

Hazırlıklara çoktan başlamıştık bile oyun zamanı geldiğinde erkenden okulda hazırdık. Oyunu oynayacağımız yer belirlendikten sonra teknik ihtiyaçları belirleyip sahneyi kurmaya başladık. misafirperverlikleri için ve nezaketleri için okul idaresine teşekkür ediyoruz.

Bir yandan sahne kurulumu devam ederken bir yandan da çay içiyorduk. gösteri saati yaklaşmıştı. Bu gün yapacağımız gösteri özel bir gösteri idi tüm enstrümanlarımızı hazırladık ve çocukların gelmesini beklemeye koyulduk.

Karagöz Mevlanakapı Özel Eğitim Uygulama Okulundaydı. Sahneye ve oyuna geçmeden gösteri yapacağımız salona gelirken başımızdan geçen bir anıyı paylaşmak isteriz.

Malzemelerimizle asansöre bindik tam kapı kapanırken bizimle beraber özel çocuklarımızdan biri daha bindi.O ikinci katta inecekti biz ise üç. İkinci kata geldiğimizde yanında kendisinden sorumlu olan görevli arkadaşımız hadi geldik inmemiz gerek dedi. Fakat inmek istemedi ben asansörle gezmek istiyorum gibi bir işaret yaptı. Görevli personel ne kadar uğraşsa da indiremedi.

Sonra öğretmenine bilgi verildi. Öğretmeni geldi. Hadi gidiyoruz diyerek elinden tutunca hemencecik gidiverdi. Öğretmeniyle arasında sevgiden köprüler oluşmuştu. Onu gördük ve sevginin gücünün üstünde bir güç olmadığını anladık.

Şimdi gösteri zamanı

Karagöz Mevlanakapı Özel Eğitim Uygulama Okulundaydı. Oyun saati geldi ve birbirinden değerli seyircilerimizi salona almaya başladık. Çocukların heyecanı görmeye değerdi fakat öğretmenlerin de heyecanla karışık tedirginlikleri gözümüzden kaçmamıştı. Oyunun çocuklar üzerindeki etkisini ve çocukların oyuna verecekleri tepkileri merak ediyorlardı belli ki.

Tüm seyircilerimiz geldi ve oyuna başlamak için ışıkları kapattık nareke ve tef eşliğinde oyuna başladık. Karagöz oyunumuz çocukların seviyelerinden dolayı eğlence ve müzik ağırlıklı ilerledi. bu durum çocukların çok eğlenmelerine sebep oldu. Çocukların rahatladığını gören öğretmenler de çocuklar kadar eğlenmeye başladığında bizim de keyfimize diyecek yoktu.

 

karagoz-özelegitim-okulunda

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

Bilgi Al
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button