İstanbul

Ramazan eğlenceleri Hacivat Karagöz Orta oyunu Meddah

Ramazan eğlenceleri Hacivat Karagöz Orta oyunu Meddah
Ramazan eğlenceleri Hacivat Karagöz Orta oyunu Meddah

Ramazan Eğlenceleri, İstanbul Hacivat Karagöz ekibi olarak profesyonel ekiplerimiz ile Ramazan ayında bir birinden özel etkinlikler ile hizmet vermekteyiz. Sahne programları alan etkinlikleri geleneksel ve modern içerikleri İstanbul hacivat karagöz ekibi olarak sunmaktayız.

Ah nerede o eski Ramazanlar dediğinizi duyar gibiyiz. yıllardan aldığımız tecrübemizle ramazan ayının o güzel havasını sizlere yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Özlediğimiz eski ramazanların havasını hep birlikte yaşayacağız. Sahne etkinliklerimiz Ramazan eğlenceleri Karagöz Hacivat, Orta oyunu, meddah hikayeleri, fasıllar, Jonklör, illüzyon, tahta bacak, ateşbaz, sunucu eşliğinde interaktif yarışmalar hediyeler. Semazen gösterisi, tasavvuf müziği, İlahi dinletileri

Karagöz Hacivat perdesi kurulur oyun (karagöz oyununu oynatan kişiye hayali denir) hayali tarafından icra edilir. Birde yardımcısı vardır karagöz oyununda bunun adı da yardaktır. oyundaki tüm karakterleri Hayali (Karagöz ustası) canlandırır. yardak oyunun ritmine göre tef çalar ve tasvirleri hazırlar.

Sahne Etkinlikleri

Orta oyunu; kavuklu pişekar ve kavuklu arkası gibi ana karakterlerin etrafında dönen bir oyundur. Geleneksel Türk Tiyatrosunun en önemli bölümlerindendir. meydan gibi bir yerde oynandığından orta oyunu denmiştir. ramazan aylarında bir birinden farklı oyun içeriklerle sahnelerde yerimizi alıyoruz. Meddah hikayeleri; Meddah Türk Tiyatrosunun bir bölümüdür.

Günümüzde karşılığı standup olarak bilinir. hikayeyi anlatacak meddah sahneye geldiğinde elinde baston omzunda mendil ve birde sahnenin orta kısmında sandalyesi bulunur. hikayeleri anlatırken aynı zamanda o karakterleri yaşayarak canlandırır ve seyirciye heyecanlı anlar yaşatır. bir birinden değerli meddahlarımızla ramazan ayında hizmetinizdeyiz.

jonklör, illüzyon ateşbaz, tahta bacak; daha çok sahnenin show kısmını oluşturan bu gösteriler büyük beğenilerle seyredilmektedir. jonglörlerimiz bir birinden heyecanlı ve aksiyon dolu gösterileriyle seyirciye güzel anlar yaşatmaktadırlar.

illüzyon gösterisi ise her sahnesi şaşkınlık yaratan enteresanlıklarla dolu bir o kadar da keyifli bir gösteridir. interaktif yarışmalar ve hediyeler kısmında işinin ehli profesyonel sunucularla yarışmalar yapılmaktadır. Yetişkin çocuk ayırt etmeden yarışmalar yaptırıp hediye takdimi yaparak eğlencemize eğlence katmaktadır…

Alan Etkinlikleri ve İkramlar

Osmanlı macunu, Osmanlı şerbeti, pamuk şeker, patlamış mısır, elma şekeri, horoz şeker, gibi birbirinden lezzetli ve hijyenik lezzetleri aynı ramazan ortamın da siz değerli misafirlerimizle buluşturuyoruz…

 

ramazan eğlenceleri

 

Bir yanıt yazın

Bilgi Al
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button