İstanbul

Tekden Koleji Uyum Etkinlikleri

oryantasyon programı

Tekden Koleji uyum etkinlikleri kapsamında yapılan etkinliklerde bizde yerimizi aldık.

Adı üzerinde uyum yani ısınma, ortama alışma, mesafeleri kısaltma, ön yargılardan kurtulmadır. Çekincelerimizle  yüzleşme de diyebileceğimiz bir etkinliğin merkezinde olmak bizi memnun ediyor.

İstanbul Hacivat Karagöz ekibi olarak profesyonel ekiplerimiz ile okul programlarında bir birinden özel etkinlikler ile hizmet vermekteyiz.

Çocukların okula geldikleri bu ilk hafta da biz de okula olan muhabbetlerini sevilerini ve ilgilerini uyandırmak için geldik. Bir birinden keyifli karakterlerle geldik.

Geleneksel karakterlerimiz den olan Hacivat Karagöz ve Nasrettin hoca ile çocuklara sürpriz hazırladık. Sabah çocuklar okula gelmeden gelip erkenden hazırlanmaya başladık. Kostümler giyildi makyajlar yapıldı ve artık hazırlanmıştık.

Okulun bahçesine çıktığımızda çocuklar da gelmeye başlamışlardı. Şaşkın ve meraklı gözlerle bize bakıyorlardı. tatlı bir sohbete başladık hemen bir birimize de ısınmıştık. bir süre okulun bahçesinde çocukların gelmesini bekledik.

Onlara hazırladığımız hoş geldin sürpriziyle güne başladık. saatler ilerlerken tüm öğrenciler okul bahçesinde toplanmıştı şimdi ise okul açılışına özel tören yapılacaktı bizlerde yerlerimizi aldık.

Okul müdür konuştu protokol konuşmalarından sonra çocukların gösterisi vardı. sıra bize gelmişti Hacivat Karagöz olarak biz de sahne aldık. kahkaha tufanı yaşandı.

Okul İçindeki Etkinlikler

Tekden Koleji uyum etkinlikleri devamında okul içerisinde girdiğimizde ana sınıfından başlayarak sınıfları ziyaret ettik. Sınıfa girdiğimizde kısa bir gösteri yaptık. Ardından gösteri yaptık ve çocuklarla sohbet edip eğlendiğimiz oyunlar oynadık.

Orada çocuklarla vakit geçirirken aslında okula gelme amacımıza da ulaştığımızı gördük. önemli olanın çocukların orada ki ortama alışmaları ve ailelerinden rahatlıkla ayrılmaları idi.

Bizimle vakit geçiren çocuklar hem okulda olduklarını hem de ailelerini unutmuşlardı ve eğleniyorlardı. Ana sınıfında gösterimizi bitirdik ve birinci sınıflardan devam ettik. sınıfa girip gösteri yapardık devamında ise fotoğraf çekilip anı biriktirdik. çocuklarla aramızda güzel bir bağ oluşmuştu.

Nasrettin hocanın sempatisi de çocukları ayrı cezbetmişti. çocuklar artık bize iyice alıştılar ve okula artık yabancılık çekmiyorlardı. biz bu etkinliği iki gün gerçekleştirdik. öğrencilerin yaş grubuna göre bu etkinliklerin içeriği belirlenebilir ve süresi uzatılabilir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

Bilgi Al
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button