İstanbul

Yarıyıl Tatilinde Hacivat Karagöz Online Gösteri

 

Yarıyıl Tatilinde Hacivat Karagöz online gösteri kapsamında Pendik Artukbey ilkokulu 2-c sınıfının sevgili öğrencileri ile buluştuk.

Bu özel buluşmaya vesile olan kıymetli öğretmenimiz Özkan hançer beye de hasseten teşekkür ediyoruz. Sahnede olmayı çocuklarla aynı havayı teneffüs etmeyi çok özlemişiz bunu fark ettik.

Her ne kadar telefondan bilgisayardan ve tabletten izleyeceğimiz içerikler çok fazla olsada canlı bir tiyatro oyununun yerini asla alamayacak. Yaptığımız bu gösteri ile bunu fark etmiş olduk.

Bu etkinlik Özkan öğrenmenimizin öz kaynaklarıyla yapmış olduğu bir girişim sonucunda yapılmıştır. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyoruz.

Öğrencileri için elinden gelenin fazlasını yapan tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyoruz. Geleneksel türk tiyatrosunun en önemli temsillerinden olan Hacivat Karagöz gölge oyunu günümüzde de çocuklara ulaşmanın bir yolunu buldu.

Dünyayı etkisi aktına alan ve henüz kurtulamadığımız Pandemi sebebiyle online bir etkinlik gerçekleştirdik. Hem eğlendik hem de çocuklar içinde farklı bir etkinlik oldu. Sosyalleşmenin ne kadar önemli olduğunu iyice anladık. birbirimize sarılmayı özledik. Yarıyıl Tatilinde Hacivat Karagöz Online Gösterini özenle yapmaya çalıştık ve youtube bu anlamda çalışmalar içerikler üretmeye devam ettik.

Mutlu olduğumuz taraflarda var tabiki, İstanbul Hacivat Karagöz ekibi olarak sanatsal faliyetlerimizi her şartta sevenleriyle buluşturabilmenin keyfini yaşıyoruz. seyircilerimizin samimi alkışlarını ve sevilerini daha yakından hissedebileceğimiz zamanlarda buluşmak için heyecanlanıyoruz.

Biz de bu etkinliği online yapabilir miyiz?

Faliyet alanımızda bulunan etkinliklerden sizde yararlanabilirsiniz. Profesyonel ekibimizde sürece adaptasyonumuzu sağladık ve sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

İster bir özel kuruluş olun, ister bir ana okulu olun, istersenizde öğrencilerinize bu etkinlikleri yaptırmak isteyen bir eğitimci olun sizin isteğiniz üzerine süreci planlayıp gerekli çalışmayı yapıyoruz.

Online gösteri seçeneklerini sizinle paylaşıyoruz. yapacağımız programın süresini içeriğini birlikte belirliyoruz. Peki online Hacivat Karagöz gösterinin yanı sıra neler yapıyoruz.

Çocuk tiyatroları, dramasal anlatımlar ve masal etkinlikleri, Hacivat Karagöz canlı performans, uygulamalı müzik çalışmaları, drama etkinlikleri. gününüze farklılık katabilecek etkinlikler yapmaktayız.

Bunların yanı sıra yaptığımız çalışmalarla geleneksel türk tiyatrosunun ayakta kalması ve yeni nesillere ulaşması için elimizden geleni yapmaktayız. ,

Karagöz sanatının yaşaması yeni nesillere ulaşması her ne kadar bizim gibi sanatı icra eden ekipler ve ustalarla olsada bu sanata olan ilgi ve alakanız da bu sanatı ayakta tutsacak olan esas seçenekler arasındadır.

hacivat-karagoz-online-gösteri

 

 

 

Bir yanıt yazın

Bilgi Al
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button